Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Śro Maj 08, 2024 22:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 21:28 
Jak dla kogo, ale po części masz rację...


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 21:33 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Oryginalnej wersji w folii nie dostaniesz nawet na allegro. A używany towar zawsze pozostanie używany. Ocena stanu do rzecz subiektywna. Dla jednego stan będzie bardzo dobry a dla drugiego średni. Dlatego nie do końca widzi mi się kupowanie używanych płyt.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 21:38 
Dokładnie :mrgreen:


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 12:43 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Maciej napisał(a):
Dlatego nie do końca widzi mi się kupowanie używanych płyt.

Albo rybki, albo akwarium. Są ludzie, którzy sprzedają płyty w świetnym stanie bo dbają o nie itp. Kupno używanych CD Megadeth to jedyna droga, by posiadać pierwotne albumy w takiej formie jak chcesz. Jeśli jesteś pedantem, czy kimś w tym rodzaju, to nigdy nie będziesz miał tych wersji, bo będzie Cię drażniło, ze nie ma folii, ze ktoś już ją "rozdziewiczył" itp. A jeśli ma się w dupie coś takiego, to zadasz sobie trud by przyczaić się na CD w dobrym stanie (możesz poprosić przecież sprzedającego o dodatkowe zdjęcia) i kupisz. Płyty i tak się zużywają i wiecznie nie będą "młode" ;)


Ostatnio edytowany przez mateusz, Sob Sty 10, 2009 15:08, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 14:50 
No faktycznie dobrze sprecyzowałeś swoją wypowiedz.


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 14:56 
Offline
Head Crusher
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 05:46
Posty: 1288
Miejscowość: Warszawa
Dlatego też chwilę zajmie mi znalezienie takiego egzemplarza, który w pełni mnie zadowoli :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 15:11 
Nikt nie powiedział że, życie to wieczne kokosy...


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Sob Sty 10, 2009 19:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Słuchałem fragmentów remasterów PS i Y... Zmienili brzmienie perki, usunęli pogłos... Na PS to strasznie mnie drażni, na Y może być... Wolę jednak oryginalne wydania ;)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 14:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Gru 23, 2008 21:40
Posty: 487
Miejscowość: Łódź
Maciej napisał(a):
Oryginalnej wersji w folii nie dostaniesz nawet na allegro. A używany towar zawsze pozostanie używany. Ocena stanu do rzecz subiektywna. Dla jednego stan będzie bardzo dobry a dla drugiego średni. Dlatego nie do końca widzi mi się kupowanie używanych płyt.

Przynajmniej CD to nie winyle i ile odtwarzacz nie haczy, to nieważne jak płyta jest zjechana i tak brzmi tak samo. A zawsze można zrobić kopię do słuchania ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Sob Sie 15, 2009 15:48 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Sob Lip 11, 2009 13:16
Posty: 111
Generalnie nie mam nic przeciwko remasterom, ale jak usłyszałem Rust In Peace to zwątpiłem, bo skopali moje ulubione 2 utwory - Five Magics i Take No Prisoners;/


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Sob Sie 15, 2009 16:47 
Offline
Prince Of Darkness
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 12:41
Posty: 5418
Miejscowość: from hell
gitarzysta napisał(a):
skopali moje ulubione 2 utwory - Five Magics i Take No Prisoners;/



TNP tak bo chórki są cieniutkie ale czemu Five Magics ?

_________________
Image
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Sob Sie 15, 2009 19:35 
Offline
Warhorse

Rejestracja: Sob Lip 11, 2009 13:16
Posty: 111
Pod koniec utworu jest fragment gdzie Dave śpiewa, a za nim w tle powtarza jakiś facet. W oryginale był super, taki demoniczny, a w remasterze jakby zupełnie ktoś inny, jak ten kolo z utworu Shadow of Death (w tym utworze akurat mi się podoba, ale nie w Five Magics).


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 22:11 
z całym szacunkiem dla poprawy jakości utworów, dorzucaniem bonusów, ale jak dla mnie to jest to profanacja, pogwałcenie istniejącego, nietykalnego porządku. naprawde nie rozumie takich zabiegów jak podgłaśnianie jednych ścieżek względem drugich,albo niepotrzebnych wstępów (In my darkest..), czy jakiś dodatkowych gitar (Anarchy).


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 22:33 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią Sty 09, 2009 11:26
Posty: 191
Miejscowość: Śląsk
turecki męczennik napisał(a):
z całym szacunkiem dla poprawy jakości utworów, dorzucaniem bonusów, ale jak dla mnie to jest to profanacja, pogwałcenie istniejącego, nietykalnego porządku. naprawde nie rozumie takich zabiegów jak podgłaśnianie jednych ścieżek względem drugich,albo niepotrzebnych wstępów (In my darkest..), czy jakiś dodatkowych gitar (Anarchy).

Kolejny do puli :D Polać mu!

_________________
Kto nie był buntownikiem za młodu, ten będzie świnią na starość.- J.Piłsudski


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Nie Paź 11, 2009 23:13 
Offline
Black Swan
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon Maj 25, 2009 14:13
Posty: 72
Mnie z remasterów najbardziej wkurza Symphony Of Destruction. Wystarczy puścić sobie kilka pierwszych sekund remastera zaraz po wejsciu gitar i za chwile zrobić to samo z wersją np. z Capitol. Od razu idzie poznać o co mi chodzi.


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 08:55 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
turecki męczennik napisał(a):
naprawde nie rozumie takich zabiegów jak podgłaśnianie jednych ścieżek względem drugich,albo niepotrzebnych wstępów (In my darkest..), czy jakiś dodatkowych gitar (Anarchy).

Tia.. Tzn. o ile wstęp do IMDH jeszcze jako tako ujdzie, to w ogóle nie kumam tego wstępu do Sweating Bullets. :roll:
Inna też sprawa że kilka wstępów w ogóle wyjebali, jak np. Use The Man czy Insomnia - i nawet słusznie...
A jeśli chodzi jeszcze o IMDH, to najbardziej nie mogę przeboleć kompletnie wyciszonego basu na początku. Jakaś zemsta na Ellefsonie, czy co? :roll:


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 11:01 
Offline
Sleepwalker

Rejestracja: Wto Lut 03, 2009 13:33
Posty: 572
remasterom mówię - NIEEEE!!!

strasznie boli mnie remaster "So far...", niestety - pierwszą wersję mam na skopanej strasznie kasecie i nie najlepiej zgranym Cdrze

Cytuj:
A jeśli chodzi jeszcze o IMDH, to najbardziej nie mogę przeboleć kompletnie wyciszonego basu na początku. Jakaś zemsta na Ellefsonie, czy co?


być może! ;)

remaster "Youthanasii" ujdzie, ale pierwszą wersję (też tylko Cdr i kaseta) zachowam

więcej remasterów Megadeth "ni mam" i nie chcę mieć


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 13:58 
turecki męczennik napisał(a):
z całym szacunkiem dla poprawy jakości utworów, dorzucaniem bonusów, ale jak dla mnie to jest to profanacja, pogwałcenie istniejącego, nietykalnego porządku. naprawde nie rozumie takich zabiegów jak podgłaśnianie jednych ścieżek względem drugich,albo niepotrzebnych wstępów (In my darkest..), czy jakiś dodatkowych gitar (Anarchy).


o to to, główny problemy z ,,remasterami'' megadeth polega na tym że w dużej części to są także nowe remixy ( nie mówiąc o ponownym nagraniu niektórych partii) i tu jest pies pogrzebany. większośc ludzi kocha swoje ulubione albumy razem z ich niedoskonałościami ... a wady stają się zaletami. ja tak mam z so far i dla mnie to co zrobił rudy to jest profanacja :) najgorszy remaster to jednak rip , po prostu
żenua. dla odmiany jest jednak jeden remaster , który nie tylko wolę od oryginału ale dzięki niemu w końcu polubiłem sam album
mowa o cryptic writings. w oryginale ten album po prostu był dla mnie mierny, co to za brzmienie gitar, nawet numery jak vortex, fff, disintegrators. na remasterze dostajemy znacznie więcej metalowego soundu co jednak nie czyni tej płyty metalem - tak jak to rudy między wierszami próbuje wmówić we wkładce :lol:


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Pon Paź 12, 2009 16:43 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
bialkomat napisał(a):
kilka wstępów w ogóle wyjebali, jak np. Use The Man czy Insomnia - i nawet słusznie...
A tam. Wstęp do Use the man jest zajebisty :D A bonusy to niezły pomysł, trafiają się tam fajne kawałki. Szczególnie te na "Youthanasii" - new world order, absolution... Ale remiksów nie toleruję i unikam jak ognia :roll:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Remastery
PostWysłany: Wto Paź 27, 2009 11:01 
Ja mam kilka remasterów:
Killing Is My Business...And Business Is Good!
Peace Sells...But Who's Buying?
So Far, So Good...So What!

i ze wszystkich jestem zadowolony. Raz, że jakość lepsza, głośniejsze są ;), trzy - jest zazwyczaj kilka bonusów ;)

Resztę mam w pierwszych wydaniach. W zasadzie o niektóre płyty było/jest bardzo ciężko jeśli chodzi o pierwsze wydawnictwa. Dyskografia jest? Jest (no ok, Endgame jeszcze nie mam i nie słyszałem ;) ). Jak poczuję potrzebę bycia kolekcjonerem, to skompletuję pierwsze wydania co pewnie będzie nie lada wyzwaniem ;)

P.S. Trochę jedno zaprzecza drugiemu, ale mnie rozwala momentami to, co Rudy odpierdala już z tymi coraz to nowszymi wydawnictwami... :roll: Są kapele, które nie wydają w ogóle żadnych reedycji, remixów, remasterów itd (podkreślam, że do remasterów nic nie mam :P ) i żyją... Marketing?


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 109 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group