Megadeth Info Forum

Forum poświęcone amerykańskiemu zespołowi metalowemu Megadeth
Obecny czas: Wto Lip 02, 2024 14:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 812 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 41  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 16:26 
Offline
Rattlehead
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Wrz 01, 2009 22:57
Posty: 1681
Miejscowość: Katowice
W sumie nie planowałem tego ściągać, ale jak zobaczyłem zawartość numery 10/99 to od razu zmieniłem zdanie :) Resztę też sobie obejrzę, dzięki!

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 16:47 
Offline
Moto Psycho
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Kwi 03, 2012 20:07
Posty: 975
Świetna robota, dzięki! Wreszcie jakieś zajęcie, chociaż na chwilę ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 16:55 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Dziękówa :) Ja postaram się przejrzeć jeszcze inne swoje zbiory i wrzucić tutaj ewentualnie to, co jeszcze się nie pojawiło :)

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Nie Maj 13, 2012 17:01 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Ło, ale materiałów. Super, dzięki wielkie :)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 16:11 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Good job, Przemku :)

Jestem ciekaw kilku wczesnych wywiadow bo ich nie widziałem, a najbardziej recenzji Cryptica i Riska :D Pierwsze słysze, że Risk dostał tam 5. :shock:
Wiekszosc tych wywiadów można było przeczytac w jakims dziale z artykułami na tej starej stronce Megadeth, która padła po zawieszeniu działalnosci zespołu w 2002 roku. Moze nawet do dzis są te wywiady - a jest ich mnostwo, równiez z Tylko Rocków i bardziej lokalnych gazet.

Przy okazji dzieki tez dla Marko za skany. Nie do pomyślenia, że So Far... był odebrany jako mniej szaleńczy materiał od pierwszych dwóch płyt, przynajmniej wtedy. Dzisiaj, po znanych nam płytach od Youthanasii włącznie, So Far jawi sie szaleńczo jak mało co ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pon Maj 14, 2012 20:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 15:11
Posty: 4504
Właśnie przestudiowałem pack od Bialkomata. Nie miałem pojęcia, że 90% artykułów/wywiadów już czytałem. Tak jak wspominał Yer Blue - wiele z nich/większość znajduje się na stronce, której nie aktualizują od 2002. Całkiem ciekawe okazały się recenzje. Nie zgadzam się oczywiście z tymi dotyczącymi CW i Risk. Typowe usprawiedliwianie itd., ale są dobrze napisane i przez to stanowią jakąś wartość.
Nie dało się uniknąć częstych porównań Metallicy i Megadeth. Temat przewija się na okrągło.
Rozczarował mnie jeden wywiad, w którym więcej powrotu do przeszłości (czasy CTE), niż skupianiu się na aktualnym wówczas albumie - Youthanasia.
W każdym razie bardzo dobra robota i ciesze się, że mam te wszystkie materiały na dysku. Sam muszę poszperać nieco w swoich starych magazynach. Może i mnie uda się coś wrzucić.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 08:57 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Ja być może znalazłbym coś jeszcze w jakiś starych Tylko Rockach.
Pomimo że zawsze ceniłem to pismo, to jednak moim zdaniem z metalem byli nieco na bakier. Tą działką przeważnie zajmowali się sami dyletanci.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 10:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro Gru 24, 2008 17:42
Posty: 1301
Miejscowość: Zabrze
Ja mógłbym ewentualnie wrzucić jeszcze taką mini wkładkę z Mystic Arta, wkładkę z Tylko Rocka z bodajże 1997 roku plus jakieś pojedyncze artykuliki i recenzje z nowszych (po 2002 roku) MH, TR, Mysticów i Pure Metali (pozdro dla Anka ;) :P ), o ile jest zapotrzebowanie na te materiały, bo to już na pewno nie są wykopaliska archeologiczne.

_________________
www.believer.dbv.pl - moja strona o jednym z najlepszych bandów grających progresywny/techniczny thrash
www.crossroads-of-metal.blogspot.com


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 13:58 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Trzeba przyznac, że te skany maja wiekszosc wartość niz "skomputeryzowane" materiały ze wspomnianej stronki Mega, wiec na pewno opłaciło sie skanowac wszystko.
Recenzje CW i Riska doskonale sie czyta, te ludki z MH mieli super styl, który troche polecgał na laniu wody ale w mistrozwskim stylu. Moim zdaniem recenzje obydwu płyt w starych Tylko Rockach były o wiele bardziej merytoryczne i tutaj nie zgodze sie z Białko, że tam o metalu pisali przypadkowi ludzie. Przede wszystkim MH był za bardzo bezkrytyczny - 5 dla Risk i zachwalanie jakiegoś Breadline to nawet dla fana tej płyty jakim jestem -ostre przegięcie. W Tylko Rocku byly 3 gwiazdki i opinie bardziej wywazone - z jednej strony pochwały (słuszne) za Prince, Insomnie i Doctora, z drugiej totalne zniesamczenie Breadline, Esctasy czy I'll be There.
Cryptic i Youthanasia tez zostały zjechane w recenzjach, dostały po 3,5 gwiazdki. Oczywiscie w przypadku CW sie z tym nie zgadzam, ale fajnie, że spojrzenie w TR zawsze było chłodne i w miarte obiektywne (choc nic nie jest obiektywne ;)).
Tak swoja droga pamietam totalne zmieżdzenie S&M Mety w TR, a z tego co sobie przypominam tej kupy w MH brioniono jak jakiegos arcydzieła.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 14:39 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Wydaje mi się, że recenzje właśnie powinny być subiektywne. Z definicji. Pewnie, że w MH często przesadzali, zawyżali i podniecali się jak niewiadomo co (oczywiście było i wręcz przeciwnie), ale przynajmniej widać było, że są pisane z pozycji fana (nawet nie tyle danej kapeli, co samego gatunku), a ich autorzy mieli także merytoryczne przygotowanie i wiedzieli o czym piszą. Natomiast recki z TR (oczywiście te dotyczące metalu) często były przesiąknięte samymi sloganami. A także były właśnie całkowicie odarte z wszelkich emocji. Ty to nazywasz obiektywnością i że jest to na plus, ja jednak uważam trochę inaczej.
Jeśli chodzi o recenzję Riska, to oczywiście też kompletnie się z nią nie zgadzam. Na obronę można dodać, że autor na samym początku podkreślił, że tej płyty nie można oceniać przez pryzmat poprzednich wydawnictw Megadeth, ani metalu w ogóle. I oczywiście nie bez racji.
Poza tym widzisz - wszystko i tak jest kwestią gustów. Ja np. bardziej wolę Ecstasy i I'll Be There od Insomnii czy nawet Doctora, natomiast wg Ciebie to, że redaktor TR twierdzi inaczej, to to czyni jego recenzję bardziej "słuszniejszą"...


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 15:37 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Nie, nie po prostu bardziej wyważoną, bo tu w ogole nie jest wazne, że akurat dostało sie dla I'll Be There, którego nie cierpie tylko, że w jasno zostały przedstawione minusy, czego brak w recenzji w MH.
A recenzje zawsze sa subiektywne, w TR też, po prostu sprawiaja wrazenie takich chłodnych, wyważnonych, w MH są pisane aż za bardzo z pozycji fana, weźmy chociaż ostatnie zdanie z recki CW - coś w stylu - "ten nowy Megadeth jest dobry, oj bardzo dobry" ;) Takie troche dziecinne pisanie, które jak mówiłem jednak świetnie sie czyta.
Nie odbieraj metalowych kompetencji starym, dobrym tylkorockowcom ;) Oraz tego, że w ich starych reckach brakuje emocji - nie brakuje.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 15:43 
Offline
Rattlehead

Rejestracja: Pią Sty 02, 2009 15:20
Posty: 2404
Miejscowość: Gdynia/Pogórze
Nie odbieram, ale czasem jednak tracili w moich oczach na wiarygodności jak np. na jednej stronie czytałem recenzję płyty jakiejś metalowej kapeli, a na drugiej wykonawcy pokroju powiedzmy Madonny albo Kasi Kowalskiej tego samego pismaka. W końcu to pismo zawsze miało spory rozrzut gatunkowy.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 15, 2012 16:05 
Offline
Head Crusher

Rejestracja: Czw Sty 15, 2009 16:08
Posty: 1357
Madonny recenzowali tylko jedną płytę - znakomitę zresztą - Ray Of Light. Czy jak bym recenzował ją a zaraz potem Rust In Peace to znaczy, że moja recenzja staje sie nie wiarygodna? Dla mnie to jakieś dziwne myślenie.
A w ogole nie wydaje mi sie by Kasie Kowalską recenzował ktoś kto jednocześnie słucha metalu. W TR mieli zazwyczaj pewien podział na pismaków od lżejszych brzmień, cięższych, bardziej ambitnych, polskich-zagranicznych. Poza tym nie rozumiem myślenia, że ktoś kto lubi Kowalską staje sie niewiarygodny na metalowym polu. Ja moge Kowalskiej posłuchac, nie ma problemu. A potem włączyc Slayera.


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 16, 2012 14:12 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
http://www.youtube.com/watch?feature=yo ... E7BW9Pivjw

jejku, jak mi się marzy takie Megadeth :)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 16, 2012 16:36 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob Lut 18, 2012 21:44
Posty: 110
Miejscowość: Warszawa
yaku napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?feature=youtube_gdata_player&v=dE7BW9Pivjw

jejku, jak mi się marzy takie Megadeth :)

proponuje zapoznac sie ze skladanka warchest. Zawiera wiele ciekawych dem jak i koncertowek (zajebiste wembley '90 z zajebistym setem i dejwowym wokalem :) )


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 16, 2012 18:23 
Offline
Warhorse
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw Lis 10, 2011 23:38
Posty: 113
Tak się zastanawiam jak by brzmiał Junior jako wokal dla Megadeth.
Jako wspomagający jest okej, ciekawie by było zobaczyć go przy mikrofonie


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Śro Maj 16, 2012 21:51 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
tak, znam tę wersję z Warchest, chodzilo mi bardziej o zachowanie sceniczne itp. :)

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Czw Maj 17, 2012 16:22 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
Tak całkiem z ciekawości... Orientuje się ktoś z Was, tak mniej więcej, ile Megadeth bierze za koncert?

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Pią Maj 18, 2012 06:22 
Offline
Addicted To Chaos
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto Sty 13, 2009 14:32
Posty: 1239
Miejscowość: Baniocha
ja kiedyś pytałem czy ktoś wie gdzie i kiedy Mega zabrała najwięcej publiczności grając jako headliner i nie doczekałem się odpowiedzi..., na Twoje pytanie yaku też nie znam ale z chęcią bym poznał... ;)


Góra
 Profil  
 
PostWysłany: Wto Maj 29, 2012 21:01 
Offline
The Scorpion

Rejestracja: Sob Lip 30, 2011 17:13
Posty: 708
Miejscowość: Poznań
http://www.youtube.com/watch?feature=yo ... 0tDDD1Uu4k

to co? za Brodericka do Megadeth? :D

_________________
hyhy : P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 812 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 41  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group